Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Polityka lokalna i międzynarodowa

Prezydent Riwlin przyjeżdża do Polski

Reuwen Riwlin

Wspólną misją wszystkich Polaków i Żydów na całym świecie jest obiecać i przysiąc, że otwieramy się dziś na siebie na nowo dla przyszłych pokoleń i ostrzegamy przed niebezpieczeństwami z przeszłości – powiedział prezydent Izraela Reuwen Riwlin tuż przed swą wizytą w Warszawie.

Czytaj więcej...

Prezydent Izraela w pierwszą zagraniczną podróż uda się do Polski

Reuven Riwlin

Celem pierwszej podróży zagranicznej nowego prezydenta Izraela będzie Polska – informują izraelskie media. Pod koniec października Reuven Riwlin przyjedzie do Warszawy i weźmie udział w uroczystym otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich.

Czytaj więcej...

Izrael ma nowego prezydenta

Reuven Rivlin

Reuven Rivlin, były szef Knesetu i członek rządzącego prawicowego ugrupowania Likud, podczas wtorkowego głosowania w parlamencie został wybrany na dziesiątego prezydenta Izraela. Zastąpi on ustępującego w lipcu 90-letniego Szimona Peresa.

Czytaj więcej...

Brytyjski polityk został wydalony z Izraela

Gary Spedding

Lider młodzieżowego skrzydła północnoirlandzkiej partii Alliance, Gary Spedding, został wydalony Izraela pod zarzutem organizowania propalestyńskich akcji.

Czytaj więcej...

Czesi przeniosą ambasadę do Jerozolimy?

Premier Czech z Benjaminem Netanjahu

Prezydent Czech Milos Zeman zapowiedział, że będzie starał się o przeniesienie czeskiej ambasady w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy. – To pogwałcenie praw Palestyńczyków i międzynarodowych porozumień – odpowiedziała Liga Państw Arabskich.

Czytaj więcej...

Izrael zawiesza wsparcie projektów UE w tak zwanej Palestynie

Mosze Ya'alon

Izrael zawiesza wsparcie wszelkich projektów realizowanych przez organizacje Unii Europejskiej na Zachodnim Brzegu Jordanu oraz w Strefie Gazy.

Czytaj więcej...

Reuven Rivlin zaprzysiężony na nowego prezydenta Izraela

Ruwen Riwlin

Ruwen Riwlin, były przewodniczący Knesetu i członek rządzącego prawicowego ugrupowania Likud, został w czwartek zaprzysiężony w parlamencie na prezydenta Izraela. Zastąpi na stanowisku 90-letniego Szimona Peresa.

Czytaj więcej...

20 mln dolarów za „Flotyllę Wolności”

Atak na Flotyllę Wolności

Izrael zaproponował Turcji 20 mln dolarów w charakterze rekompensaty za atak na „Flotyllę Wolności” w 2010 roku – poinformowała dzisiaj izraelska gazeta „Haaretz”.

Czytaj więcej...

Izraelski parlament chce się zebrać w Polsce

Izraelski parlament

Kneset chce zorganizować największą zagraniczną sesję w swej historii. Styczniowa, 69. rocznica wyzwolenia utworzonego przez Niemców nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, stałaby się dzięki temu rocznicą wyjątkową. Do Polski chce przyjechać ponad połowa izraelskich posłów i szereg ministrów. Będą im towarzyszyć ocaleli z Holokaustu. Wyjątkowe wydarzenie ma symbolicznie spinać tragedię Holokaustu i „zrodzone z jego popiołów” państwo Izrael, oraz zwracać uwagę na „niepokojący wzrost antysemityzmu” w Europie.

Czytaj więcej...

Izrael wydał zgodę na budowę prawie 1200 nowych mieszkań w tzw. Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie

Izrael wydał zgodę na budowę prawie 1200 nowych mieszkań w tzw. Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie

Rząd Izraela wydał zgodę na budowę blisko 1200 nowych domów w żydowskich osiedlach na terenach Zachodniego Brzegu Jordanu i w Jerozolimie Wschodniej.

Czytaj więcej...

Rosyjskie rakiety S-300 dla Syrii i zdecydowana zapowiedź reakcji Izraela

System rakietowy S-300

Będziemy wiedzieli, co robić – tak izraelski minister obrony lakonicznie i dosadnie zarazem skomentował rosyjską decyzję o dostarczeniu Syrii rakiet przecwlotniczych S-300.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl