Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Wydarzenia kulturalne Dwa izraelskie filmy na szwajcarskim festiwalu filmowym

Dwa izraelskie filmy na szwajcarskim festiwalu filmowym

Not in Tel Aviv director Nonny Geffen

Dwa izraelskie filmy zostaną zaprezentowane na szwajcarskim festiwalu filmowym w Locarno.

Film Nony Geffena „Nie w Tel Awiwie” jest jednym z dwóch izraelskich filmów, które w sierpniu zostaną pokazane na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych – Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Drugim jest „The Pit” w reżyserii Itamar Lapid, który będzie rywalizować o nagrodę w kategorii filmu krótkometrażowego.

■ Nony Geffen, który nie ma formalnego wykształcenia filmowego, napisał scenariusz, wyreżyserował i nakręcił „Nie w Tel Awiwie” – niskobudżetowy film, który koncentruje się na młodym nauczycielu, który został zwolniony z pracy z powodu cięć budżetowych i w desperackiej reakcji porywa jednego ze swoich studentów. Porwanie przeobraża się w historię miłosną…

Film „Nie w Tel Awiwie” został wyprodukowany przez Itai Tamir; finansowany jest z Izraelskiego Funduszu Filmowego; miał swoją premierę na festiwalu w Sderot, na południu Izraela, gdzie wywalczył pierwsze miejsce w kategorii poświęconej niskobudżetowym niezależnym filmom fabularnym. W obsadzie grają: Romi Aboulafia, Yaara Pelzig, Tal Friedman i Anat Atzmon w niewielkiej roli epizodycznej.

■ „The Pit” w reżyserii Itamar Lapid skupia się na dwójce radykalnych nastolatków, która rozwija relacje z dwoma pracownikami-imigrantami i konfronuje się z ich szefem, który skonfiskował paszporty swoim pracownikom.

Inny film, „Policeman”, w reżyserii brata Itamar Lapid, Nadava, zdobył nagrodę specjalną jury na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Locarno.

MIędzynarodowy festiwal Filmowy w Locarno odbywa się corocznie. Jest to festiwal najstarszy z europejskich festiwali, po tych w Cannes i Wenecji.

 Na fotografii: Scena z filmu „Not in Tel Aviv”, director Nonny Geffen.

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl