Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Biznes, handel, gospodarka Zamknięta izraelska fabryka ponownie otwarta we wtorek

Zamknięta izraelska fabryka ponownie otwarta we wtorek

Pri Hagalil workers protesting

Pri Hagalil otrzymał dofinansowanie w wysokości 18 mln NIS, po spotkaniu wysokiego szczebla pomiędzy właścicielami i urzędnikami rządowymi.

Pri Hagalil w Hatzor Haglilit, który został zamknięty od piątku, ponownie uruchamia produkcję we wtorek, w następstwie zapewnień rządu, że zakład otrzyma dotację.

Zakład stał się przedmiotem sporu, które nagłośniły niedawno media, pomiędzy właścicielami zakładu, twierdzącymi, że rząd nie zrobił nic aby dostarczyć fabryce 18 milionów szekli dotacji, a urzędnikami państwowymi, którzy twierdzili, że fabryka nie kwalifikuje się do pomocy rządowej.

W ubiegły piątek właściciele fabryki nagle ogłosili jej zamknięcie, wysyłając swoich 220 stałych pracowników na bezpłatne urlopy.

W poniedziałek, w Knesecie, odbyło się pilne spotkanie Komisji Spraw Gospodarczych w tej sprawie, po której wyżsi urzędnicy rządu spotkał się z właścicielami firmy Pri Hagalil. Urzędnicy zgodzili się na szybką zmianę prawa, dającej rządowi możliwosć przyznania dotacji.

Federacja związków zawodowych Histadrut pochwaliła tę decyzję, mówiąc: „Mamy nadzieję, że teraz będzie możliwe rozwiązanie tego problemu raz na zawsze, tak, że pracownicy nie będą musieli znosić dodatkowych niedogodności”.

Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Pracy oznajmiło, że decyzja o przyznaniu dotacji fabryce wymaga ustanowienia nowych przepisów, dodając, że gdy tylko to się stanie, jego ministerstwo przekaże niezbędne fundusze do fabryki.

 Na fotografii: Niedzielny protest pracowników Pri Hagalil po zamknięciu fabryki w piątek.

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl