Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Izrael Z kraju Wojskowość i bezpieczeństwo

Po zamachu w synagodze Izrael pozwoli na noszenie broni

Karabin produkcji izraelskiej

Po ataku w jerozolimskiej synagodze minister bezpieczeństwa publicznego Izraela zapowiedział zniesienie części ograniczeń w prawie do noszenia broni. – W najbliższych godzinach wprowadzę ułatwienia w noszeniu broni – zapowiedział Yitzhak Aharonovitch. Chodzi o to by np. wojskowi mogli nosić broń także poza godzinami służby. To reakcja na zamach w jednej z jerozolimskich synagog, do którego doszło we wtorek rano. Zginęły w nim cztery osoby, a kilka kolejnych zostało rannych.

Czytaj więcej...

Izrael odebrał z Niemiec kolejny okręt podwodny

Izraelski okręt podwodny klasy Dolphin

Czwarty zbudowany w Niemczech dla Izraela okręt podwodny wypłynął w poniedziałek z portu w Kilonii i za około 20 dni dotrze do swej macierzystej bazy – poinformowały w poniedziałek izraelskie władze wojskowe.

Czytaj więcej...

Sfrustrowany Hamas nie uszkodził jeszcze ani jednego izraelskiego czołgu

Izraelski aktywny system ochrony czołgu

Frustracja Hamasu sięga szczytów, bowiem pomimo ogromnego nakładu czasu, energii i pieniędzy, do tej pory nie osiągną żadnego sukcesu – ani w atakach naziemnych ani w atakach rakietowych na Izrael.

Czytaj więcej...

W strzelaninie na Wzgórzach Golan zostały ranne dwie osoby

Izraelski czołg na Wzgórzach Golan

Izraelscy żołnierze ranili dwie osoby na Wzgórzach Golan. Armia Izraela zidentyfikowała ich jako wywiadowców, którzy próbowali potajemnie przejść przez ogrodzenie na granicy z Syrią.

Czytaj więcej...

Sayeret Mat’kal

Sayeret Mat’kal

Historia jednostek antyterrorystycznych jest historią nową, praktycznie dotyczącą ostatniego 30-lecia XX wieku. Bowiem aż do lat 70. ubiegłego wieku tego typu pododdziały funkcjonowały wyłącznie w strukturach sił zbrojnych Izraela. Gwałtowna fala przemocy, zmaterializowana w krwawych zamachach terrorystycznych, wywołana przez arabskie organizacje terrorystyczne, zmusiła izraelskie władze do podjęcia właściwych – a przede wszystkim skutecznych – środków zaradczych.

Czytaj więcej...

Izraelska firma Rafael zaprezentowała laser bojowy

Iron Beam, Rafael

Izraelski państwowy koncern wojskowy „Rafael” zaprezentował 11 lutego laserowy system obronny. Tym samym zapowiadane od dłuższego czasu plany skonstruowania nowego systemu laserowego obrony przeciwrakietowej nabierają realne kształty.

Czytaj więcej...

Do tuneli Hamasu IDF wysyła roboty

MTGR Roboteam

Izraelscy żołnierze mają nowoczesnego towarzysza w walce z Hamasem. To nie ludzie, ale roboty jako pierwsze wchodzą do odkrytych tuneli budowanych przez palestyńskie bojówki pod granicą. Pierwsze egzemplarze właśnie sprawdzają się w działaniu, a firma je produkująca dostała zamówienie na sto kolejnych.

Czytaj więcej...

Izrael dostanie 225 mln dolarów na Iron Dome

Barak Obama pozuje do fotografii przy baterii rakiet Iron Dome

Pentagon poprosił Kongres o dodatkowe 225 milionów dolarów na przyśpieszenie produkcji elementów izraelskich systemów antyrakietowych Iron Dome. W obliczu wojny z Hamasem, Izrael zadeklarował w trybie nadzwyczajnym zakupienie szeregu nowych baterii antyrakiet.

Czytaj więcej...

Izraelska Marynarka Wojenna ostrzelała palestyńskie łodzie przemytnicze

Jedna ze zniszczonych palestyńskich łodzi przemycających broń do Strefy Gazy

Co najmniej cztery osoby zginęły po tym, jak okręt izraelskiej Marynarki Wojennej otworzył ogień do dwóch niewielkich palestyńskich statków na Morzu Czerwonym – podaje dzisiaj strona internetowa izraelskiej gazety Yedioth Ahronoth.

Czytaj więcej...

Izrael przejął na Morzu Czerwonym okręt z ładunkiem rakiet dla Gazy

Izraelscy żołnierze na morzu; zdjęcie poglądowe. Foto: Israel Defense Forces

Armia izraelska podała, że jej marynarka wojenna przejęła na Morzu Czerwonym okręt pod banderą Panamy z kilkudziesięcioma rakietami M302 przeznaczonymi dla bojówkarzy w Strefie Gazy. Rakiety były produkcji syryjskiej, a ich dostawę zorganizował Iran.

Czytaj więcej...

Izraelowi zagraża około 170 tysięcy rakiet

Rakiety wystrzelone na Izrael ze Strefy Gazy

Generał Awiw Kochawi stwierdził, że konwencjonalne zagrożenia na Bliskim Wschodzie wciąż są realne, bo Izrael nadal jest otoczony z każdej strony przez aktywnych wrogów. Przechodząc do konkretów, szef wojskowego wywiadu oszacował, że Izraelowi stale grozi około 170 tysięcy rakiet.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Izrael

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl