Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Fotografie Kolekcje autorskie i tematyczne Inne Betlejemska choinka, która niesie przesłanie śmierci

Betlejemska choinka, która niesie przesłanie śmierci

Palestyńska choinka z granatami w Betlejem

Jak każdego roku pielgrzymi z całego świata przybyli na miejsce narodzin Jezusa w Betlejem, gdzie w minioną środę miały miejsce coroczne obchody Bożego Narodzenia.

Na placu plac przed kościołem Narodzenia Pańskiego (zbudowanym na miejscu, gdzie według tradycji Maryja urodziła Jezusa), człowiek przebrany za Świętego Mikołaja rozdawał słodycze obok gigantycznej zielonej choinki ozdobionej czerwonymi, czarnymi i srebrnymi bombkami – są to kolory palestyńskie flagi.

Lecz na placu udekorowano także inne drzewko. Zamiast świątecznych ozdób powieszono nań… granaty i pojemniki po pociskach dymnych i hukowych.

Podobno władze Betlejem usunęły ekspozycję, ale organizatorzy powrócili i umieścili powybuchowe ozdoby ponownie.

Tak więc chrześcijaństwo po raz kolejny pozwala się wykorzystywać w politycznych rozgrywkach i sianiu nienawiści. Bynajmniej Jezus w Betlejem ma obecnie niewiele do powiedzenia.

Palestyńska choinka z granatami w Betlejem Palestyńska choinka z granatami w Betlejem Palestyńska choinka z granatami w Betlejem Palestyńska choinka z granatami w Betlejem Palestyńska choinka z granatami w Betlejem Palestyńska choinka z granatami w Betlejem

Losowo z menu Fotografie

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl