Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Abbas szydzi z ofiar zamachów w Paryżu

Mahmud Abbas, Paryż

Wmarszu, jaki w minioną niedzielę odbył się w Paryżu, jako odpowiedź na krwawe zamachy islamskich terrorystów na redakcję gazety „Charlie Hebdo”, na sklep z żywnością koszerną oraz na policjantów, jedna twarz szczególnie wyróżniała się z tłumu.

Czytaj więcej...

Betlejemska choinka, która niesie przesłanie śmierci

Palestyńska choinka z granatami w Betlejem

Jak każdego roku pielgrzymi z całego świata przybyli na miejsce narodzin Jezusa w Betlejem, gdzie w minioną środę miały miejsce coroczne obchody Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Półnagie dziewczyny popierają armię Izraela

I Love Israel

Wsieci furorę zrobił ciekawy profil na Facebooku, na którym atrakcyjne dziewczyny roznegliżowanymi zdjęciami wspierają Siły Obronne Izraela.

Czytaj więcej...

Kolorowe schrony w Izraelu

Schrony dla mieszkańców izraelskiego miasta Sderot

Sderot, izraelskie miasto położone na pustyni Negev, zamieszkałe przez ok 25 tyś. osób, jest regularnie ostrzeliwane pociskami wystrzelonymi z pobliskiej Strefy Gazy.

Czytaj więcej...

Wilhelm Brasse – portrecista z Auschwitz

Wilhelm Brasse

Wilhelm Brasse, więzień nr 3444, dostał się do obozu Auschwitz Birkenau w roku 1940. Wkrótce stwierdzono, że jego umiejętności mogą być przydatne. Stał się obozowym fotografem, zmuszonym do portretowania przybyłych na rzeź ludzi oraz ich oprawców. Co zobaczył i jakie to odcisnęło na nim piętno?

Czytaj więcej...

Izrael – podróż do źródeł

Ogrody Bahai, Haifa, Izrael

Izrael to święte miejsce dla wyznawców 3 największych religii, które od wieków wpływały na kształtowanie się Izraela - judaizmu, islamu i chrześcijaństwa. Jego burzliwa historia pozostawiła ślady w postaci niezwykłych zabytków wpisanych w dzieje świata. Fascynujące krajobrazy i pełna kontrastów codzienność to magnes dla ciekawych świata.

Czytaj więcej...

Nasielscy Żydzi w kolorze

Kadr z filmu: Nasielscy Żydzi w kolorze

Dzięki kolorowym obrazom z przedwojennego Nasielska odżyły wspomnienia sprzed lat. Potomkowie bohaterów filmu, nakręconego przez żydowskiego emigranta, mogli się spotkać i poznać swoje niezwykłe historie.

Czytaj więcej...

Arabski wynalazek: Fałszowanie sfałszowanej rzeczywistości

Squad Tweet

Wkonflikcie bliskowschodnim dezinformacja i kolportowanie zdjęć fałszujących obraz rzeczywistości ma długą tradycję i jest popularnym chwytem propagandowym stosowanym przez stronę palestyńską. Po rozpoczęciu aktualnie trwającej izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy w obiegu pojawiły się zdjęcia, pokazujące zmasakrowane dzieci palestyńskie. W rzeczywistości zdjęcia zrobiono w Syrii.

Czytaj więcej...

Ta broń miała zabijać Żydów

Przechwycone przez Izraelczyków rakiety i pociski, które miały trafić do Strefy Gazy

Izraelskie wojsko pokazało broń znalezioną na przejętym na Morzu Czerwonym statku towarowym. Rakiety i amunicję wysłał Iran, aby wesprzeć islamskich bojowników w Strefie Gazy. Iran kategorycznie zaprzecza współudziałowi w transporcie broni.

Czytaj więcej...

„Siwowłosa” góra Hermon

Góra Hermon, Izrael

Hermon – najwyższy szczyt górski Izraela, położony w masywie Wzgórz Golan nazywany jest różnorako: „siwowłosą górą”, „śnieżną górą”, „oczami państwa”. Jej wysokość to 2814 m n.p.m.

Czytaj więcej...

Ukraińcy świętują 70. rocznicę powstania SS-Galizien

Ukraińskie SS Galizien

70 lat po utworzeniu na Ukrainie dywizji SS-Galizien Ukraińcy wspominają swoich rodaków, którzy walczyli u boku Niemców. We wsi Czerwone na zachodniej Ukrainie grupy rekonstrukcyjne odtworzyły bitwę z 22 lipca 1944 roku, w której Ukraińcy z Waffen SS stanęli przeciwko oddziałom Armii Czerwonej. Następnie na cmentarzu wojennym „odbył się” wojskowy pogrzeb poległych.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Fotografie

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl