Pn18122017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Fotografie Kolekcje autorskie i tematyczne Zdjęcia archiwalne Najtragiczniejszy wypadek autokaru w Izraelu, 24 zabitych

Najtragiczniejszy wypadek autokaru w Izraelu, 24 zabitych

Wypadek autobusu w Izraelu

Najtragiczniejszy wypadek w Izraelu miał miejsce w grudniu 2008 roku. Co najmniej 24 ludzi zginęło, a wielu zostało rannych, kiedy autokar wiozący rosyjskich turystów spadł do wąwozu.

Do wypadku doszło na drodze, na północ od znanego kurortu Ejlat. Na miejsce wypadku w wąwozie na pustyni wysłano wojskowe śmigłowce. W autobusie znajdowało się ok. 55 podróżnych, którzy przylecieli tego dnia z Petersburga.

– „Widziałem ludzi, którzy wylatywali przez okna, kiedy autokar zjechał ze skarpy” – relacjonował kierowca przejeżdżający tamtędy, który był świadkiem wypadku. Na dnie przepaści leżały porozrzucane ciała, fragmenty pojazdu i bagaże podróżnych.

Według przedstawicieli izraelskiego lotniska Ovda obsługującego gości kurortu Ejlat, grupa rosyjskich turystów przyleciała z Sankt Petersburga. Rosyjska ambasada w Tel Awiwie wysłała swojego przedstawiciela na miejsce zdarzenia.

Ofiary wypadku zostały wysyłane helikopterami do szpitala w Beer Shebie.

Położony na południu Izraela Ejlat jest popularnym wśród rosyjskich turystów, którzy spędzają w nim zimowe wakacje.

Wypadek autobusu w Izraelu Wypadek autobusu w Izraelu Wypadek autobusu w Izraelu Wypadek autobusu w Izraelu Wypadek autobusu w Izraelu Wypadek autobusu w Izraelu

Losowo z menu Fotografie

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl