Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Fotografie

Czeladź. Cmentarz żydowski

Czeladź. Cmentarz żydowski

Czeladź, cmentarz żydowski. „Kiedy robiłem te zdjęcia – pisze autor fotografii Piotr Berghof – „to według mnie był to najlepiej utrzymany cmentarz żydowski jaki widziałem w Polsce. Uporządkowany, zadbany. Fotografie wszystkich zachowanych macew znajdują się w moim albumie.”

Czytaj więcej...

Wspomnienie o Żydach z Lelowa

WLelowie nie ma już żydowskiego cmentarza. Jakimś cudem zachował się grób Cadyka Bidermana zwanego Lelowerem. W albumie pokazuję zdjęcia kilku kawałków macew z dawnego cmentarza.

Czytaj więcej...

Izrael 2013: Fotografie z Eilatu i Pustyni Negew

Kolumny Salomona w Parku Timna nocą

Jest to zapowiedź nowego portalu w kolekcji projektu Izraelczyk.pl. Pojawi się on zapewne jeszcze przed – od dawna zapowiadaną – nową odsłoną portalu informacyjnego e-Izrael. Poniżej zaledwie kilka fotografii z dopiero co odbytej wycieczki autora portalu po (k)raju na ziemi w pełni zimy, w lutym 2013 roku.

Czytaj więcej...

Yad Vashem, Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu

Yad Vashem

Yad Vashem, Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, jest oficjalnym izraelskim pomnikiem poświęconym ofiarom Zagłady.

Czytaj więcej...

Izrael – Ziemia Obiecana

Turystka w Izraelu

Wobec Izraela trudno być obojętnym. Turystów przyciąga jego długa historia, ale największą atrakcję stanowi ogromna różnorodność mieszkańców tego państwa.

Czytaj więcej...

Zanim przyszła Zagłada. Codzienne życie polskich Żydów przed 1938 r.

Codzienne życie polskich Żydów przed 1938 r

Historia Żydów na ziemiach polskich liczy ponad tysiąc lat. Pierwsze wspólnoty żydowskie powstały w Polsce już w XI wieku. Od czasów swego powstania Rzeczpospolita była domem dla jednej z największych i najdynamiczniejszych społeczności żydowskich i przez stulecia stanowiła synonim tolerancji i gościnności wobec Żydów.

Czytaj więcej...

Niezwykły album ocalony z Zagłady trafił do muzeum na Majdanku

Marta Grudzińska z Państwowego Muzeum na Majdanku pokazuje cenny album, który właścicielka zabrała ze sobą z Niemiec do okupowanej Polski

Niemiecka Żydówka jadąc w nieznane na Wschód wzięła ze sobą fotografie swoich przyjaciół. Zginęła w obozie zagłady w Sobiborze, jej zdjęcia wiele lat po wojnie dostało muzeum na Majdanku.

Czytaj więcej...

Arabska agresja na Izrael – 40 lat po wojnie Jom Kippur

Izraelskie czołgi Centurion na Wzgórzach Golan

6października 1973 roku był dla Izraelczyków datą szczególną – tego dnia przypadało największe święto judaizmu, czyli Jom Kippur, Dzień Pojednania. W tamtym roku wyjątkowo zbiegł się on z ramadanem, świętym dla muzułmanów miesiącem, w czasie którego muszą przestrzegać ścisłego postu. W takich okolicznościach nikt nie mógł przypuszczać, że właśnie tego dnia Bliski Wschód ponownie stanie w ogniu wojny.

Czytaj więcej...

Ludzie z Getta Warszawskiego – film i fotografie

Ludzie z Getta Warszawskiego

Niemcy robili wszystko, by odczłowieczyć ludzi, których stłoczyli w zamkniętych gettach na terenie całej Europy.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Fotografie

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl