Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Islam Wygnany z Mosulu arcybiskup ostrzega świat przed islamem

Wygnany z Mosulu arcybiskup ostrzega świat przed islamem

Kościół w Mosulu, a na nim napis: „Zakaz wstępu decyzją Państwa Islamskiego”

Wygnany z Mosulu arcybiskup tego miasta Emil Nona wzywa Zachód, aby wyzbył się złudzeń co do islamu. „Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam” – powiedział iracki biskup w wywiadzie dla dziennika włoskiego episkopatu Avvenire.

Jednocześnie przypomniał on, że w Koranie są wersety, które mówią o zabijaniu chrześcijan i wszystkich innych niewiernych. „Słowo «niewierny» jest w islamie bardzo mocne. Dla islamu niewierny nie ma godności, nie ma praw. Z niewiernym można zrobić wszystko” – mówi abp Nona. Podkreśla, że ideologia islamistów nie jest nowa, lecz jest oparta na Koranie.

Zdaniem chaldejskiego arcybiskupa Mosulu politycy zachodni nie rozumieją, czym jest islam. Myślą, że islamiści są zagrożeniem tylko dla naszych krajów. „To nieprawda” – mówi abp Nona. – „Oni są zagrożeniem dla wszystkich, dla was na Zachodzie jeszcze bardziej niż dla nas. Przyjdzie czas, kiedy pożałujecie waszej polityki. To ugrupowanie myśli o całym świecie. Ich cel to nawrócić mieczem bądź zabić wszystkich pozostałych” – powiedział katolicki hierarcha.

Według arcybiskupa Mosulu islamistów można dziś powstrzymać jedynie wojną, albo zablokowaniem źródeł, z których są finansowani. „Niektóre kraje całkiem otwarcie finansują te ugrupowania, a wspólnota międzynarodowa nic na ten temat nie mówi, bo kraje te posiadają złoża ropy naftowej” – powiedział abp Nona, wzywając do gruntownej przemiany polityki międzynarodowej.

 Na fotografii: Kościół w Mosulu, a na nim napis: „Zakaz wstępu decyzją Państwa Islamskiego”

Losowo z menu Islam - religia pokoju

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl