Śr22112017

Ostatnia aktualizacja12:08:01 PM

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Powrót Jesteś tutaj: Home Chrześcijaństwo

Boże Narodzenie… Horusa

Izyda, Horus, Maria, Jezus

Izyda – egipska bogini magii, mądrości, odrodzenia, leczenia, władzy, miłości, małżeństwa, macierzyństwa oraz zmarłych. Siostra i żona Ozyrysa, matka Horusa, to jedna z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych bogiń nie tylko Egiptu, ale i całego starożytnego Imperium Rzymskiego, aż po katolicki i prawosławny kult Marii. Dziś chrześcijanie obrządku łacińskiego obchodzą święto narodzin jej syna, Horusa.

Czytaj więcej...

Zagłada chrześcijan w Iraku

Stop zabijania chrześcijan

Zcoraz większą trwogą obserwujemy rosnącą liczbę aktów prześladowań i ludobójstwa wymierzonych przeciwko chrześcijańskiej ludności Iraku. Niestety, społeczność międzynarodowa nie okazuje wystarczającego zainteresowania losem tych ludzi.

Czytaj więcej...

Bałwochwalstwo podstawą chrześcijaństwa

Papież całuje gipsową figurkę

Wmuzeach rozsianych po całym świecie znajdziesz mnóstwo egipskich, babilońskich i greckich posągów oraz malowideł. Wizerunki, które kiedyś otaczano nabożną czcią, są teraz wystawiane po prostu jako dzieła sztuki starożytnej. Przypisywana im moc istniała tylko w wyobraźni ich czcicieli. Kiedy te narody wyginęły, znikła również rzekoma potęga stworzonych przez nie podobizn. Okazały się tym, czym były zawsze — bezsilnymi, martwymi przedmiotami z drewna, kamienia lub metalu.

Czytaj więcej...

Swastyka powiewa na katedrze wiedeńskiej

Kardynał Initzer

Dnia 12 marca 1938 roku Hitler, nie napotykając oporu, wkroczył do Austrii i wkrótce przyłączył ten kraj do Niemiec. W niespełna tydzień później wszystkich sześciu biskupów austriackich, wśród nich kardynał Theodor Innitzer, podpisało płomienną „uroczystą deklarację”, w której w związku z nadchodzącymi wyborami, oświadczyli: „jako biskupi uważamy za swą oczywistą powinność obywatelską, by jako Niemcy opowiedzieć się za Rzeszą Niemiecką".

Czytaj więcej...

Pogańskie symbole Bożego Narodzenia

Pogańskie symbole Bożego Narodzenia

Większość z chrześcijan nie ma pojęcia, że podczas świąt używa wielu symboli pogańskich. Chrześcijaństwo przejęło wiele tradycji z czasów dużo wcześniejszych. Pogańskie korzenie ma nawet sama data Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Film: Muzułmanie w Egipcie biorą odwet na chrześcijanach

Spalone kościoły chrześcijańskie w Egipcie

Egipscy Koptowie płacą sporą cenę za poparcie, jakiego udzielili wojskowym, którzy obalili prezydenta islamistę Mohameda Mursiego. Gdy na ulicach Kairu służby bezpieczeństwa masakrują zwolenników Bractwa Muzułmańskiego, to oni grają rolę kozłów ofiarnych. Przy bierności armii i policji zniszczono już dziesiątki chrześcijańskich świątyń, domów i sklepów.

Czytaj więcej...

Koniec chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie

Koniec chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie

Chrześcijanie w Iraku próbują uciekać przed śmiercią. Wszystkim im grozi śmierć. W okresie 10 lat ubyło ich ponad milion. Dżihadyści z Państwa Islamskiego zapowiedzieli, że albo zmienią wiarę, albo zostaną zabici

Czytaj więcej...

Kult świętego napletka i inne relikwie w chrześcijaństwie

Relikwia

Według tradycji katolickiej, relikwia (od łacińskiego relinquere — „pozostawić”) to pozostałość po osobie uznanej przez Kościół za świętą. Jak informuje Dizionario Ecclesiastico, „w ścisłym znaczeniu tego słowa jest to ciało, część ciała albo prochy Świętego, a w szerszym znaczeniu — przedmioty, które zetknęły się z jego ciałem i dlatego są godne czci”.

Czytaj więcej...

Kolebka chrześcijaństwa bez chrześcijan. Islamiści mordują, Zachód milczy

Pogrzeb Kopta zabitego przez muzułmanów

Wyznawcy Chrystusa uciekają z kolebki chrześcijaństwa. Największych prześladowań doświadczają w Syrii, Egipcie i Iraku. A Zachód milczy.

Czytaj więcej...

Film: Muzułmanie masakrują chrześcijanina za krzyżyk w aucie

Muslim Brotherhood mob murdered a taxi driver in Alexandria

Do brutalnego zabójstwa doszło w Aleksandrii, gdzie islamska tłuszcza zmasakrowała kierowcę taksówki za to, że był chrześcijaninem.

Czytaj więcej...

Prof. Hartman apeluje: Pozbądźmy się konkordatu! „Nadszedł czas, by Polacy stali się panami we własnym domu”

Prof. Hartman podczas marszu ateistów i agnostyków

„Też bym chciał podlegać prawu dobrowolnie. Też bym chciał, aby urząd skarbowy, NIK i prokurator byli wobec mnie bezsilni. Też bym chciał nie płacić podatku dochodowego. Też bym chciał być biskupem… Nie jestem i pytam: Dlaczego z górą setka panów ma w moim kraju większe prawa ode mnie?” – pisze w „Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej” filozof prof. Jan Hartman.

Czytaj więcej...

Losowo z menu Chrześcijaństwo na celowniku

  • Pause
  • Previous
  • Next
1/2

Projekt Izraelczyk.pl