Autobusem do Ejlatu

Autobusem do Ejlatu

520
0
PODZIEL SIĘ

Underwater attractions in the Gulf of Eilat.Eilat przywołuje obrazy słońca i zabawy, ale dotarcie tam może być nieco kłopotliwe. Dlaczego by zatem nie pozwolić firmie Egged wziąć się do pracy?

Wypowiedz słowo „Eilat”, a skojarzy się ono z przyjemną myślą o tropikalnym upale i świecącym słońcu przez cały rok, z nurkowaniem pośród wielobarwnych ryb i koralowców Morza Czerwonego, z wędrówkami po szczytach granitowych gór, które obejmują swym zasięgiem cztery leżące przy sobie kraje, wreszczie z leżeniem na piaszczystej plaży lub przy hotelowym basenie w samym środku europejskiej zimy, z izraelskim piwem Goldstar w ręku.

Jednak dotarcie do tego onirycznego miejsca w południowym Izraelu nie jest proste. Pięć godzin jazdy z Tel Awiwu sprawia niepraktycznym pod względem fiskalnym wzięcie do tego celu taksówki. Podróż samolotem może być z kolei dla niejednego zbyt drogie, a samno dotarcie do lotniska również zajmuje mnóstwo czasu. Izraelskie koleje planują budowę do Eilatu linii kolejowej lecz ów zamysł nadal jest niezrealizowany.

Wynajem samochodu to dobra opcja, ale niektórzy ludzie nie lubią wielogodzinnej jazdy samochodem w czasie wakacji. Jeśli tak jest, to pozostaje tylko kupienie biletu w Egged. Ta największa izraelska firma autobusowa oferuje częste i niezawodne połączenia z Eilatem z centralnych dworców autobusowych: w Tel Awiwie, Jerozolimie, Hajfie i Beer Shevie. Eliacki dworzec autobusowy znajduje się dziesięć minut spacerem od brzegu Morza Czerwonego.

By ułatwić sobie życie, warto wykupić bilety z wyprzedzeniem. Można to uczynić telefonicznie, dzwoniąc z Izraela na * 2800 (z zagranicy 972-3-6948888). Inną opcją jest zakup online. Zaoszczędzisz 15 proc zamawiając przejazd w obie strony.

Autobusy mają na trasie 20-30 minutowy postój. Darmowe Wi-Fi jest standardem.

Zatem wakacje czas zacząć!

Źródło: Autobusem do Ejlatu