Spa jak z filmu

Spa jak z filmu

487
0
PODZIEL SIĘ

Monika Nowik

Co powiecie na następującą propozycję: rano nauka nurkowania w towarzystwie delfinów, następnie obiad pod parasolem na plaży, po południu orzeźwiający drink w barze nad laguną i wreszcie odprężający masaż w pięknym spa z widokiem na Morze Czerwone?

To wszystko jest dostępne w ośrodku Dolphin Reef w Eilacie. Spa mieści się w porośniętej lianami konstrukcji z drewna, stojącej na palach bezpośrednio na plaży. Otacza ją niewielki ogród botaniczny. Z okien widać palmy, morze, a w tle czerwone góry Jordanii.

Spa specjalizuje się w wodnych technikach relaksacji. Można zamówić indywidualną sesję przy świecach w jednym z trzech basenów: słodkowodnym, z wodą morską lub wodą nasyconą solą (efekt podobny do zanurzenia się w Morzu Martwym – ciało unosi się na powierzchni). Sesja trwa 45 minut. Można także wziąć udział w trwających 2 godziny zajęciach grupowych (lub rodzinnych).

Dla tych, którzy poszukują bardziej klasycznych zabiegów pielęgnacyjnych, najlepszym miejscem będzie centrum Eilatu. Znajdziemy tam cały wachlarz ośrodków spa w luksusowych hotelach przy North Beach.

Z kolei tym, którzy pragną bardziej holistycznej formy relaksu, niech wybiorą się na pustynię 50 km od Eilatu, do kibucu Lotan. Kibuc oferuje zintegrowane programy dla gości – od kilkudniowych po trwające kilka miesięcy. W zakresie usług znajdziemy m.in. medycynę alternatywną, medytację, tai chi, shiatsu i jogę – kolejne doskonałe sposoby na regenerację sił.

Adresy:

■ Dolphin Reef Relaxation Pools – Southern Beach, Eilat
tel. +972/ 86 300111
www.dolphinreef.co.il

■ Kibbutz Lotan – Arava Valley
tel. +972/ 86 356935
www.kibbutzlotan.com

Źródło: Spa jak z filmu