Wędrując przez pustynię

Wędrując przez pustynię

543
0
PODZIEL SIĘ

Monika Nowik

Najlepsza pora na taką podróż to późne popołudnie. Wówczas słońce świecące nad pustynią Negew jest już nieco łaskawsze. Warto wybrać się dżipem nad krater Ramon, największą „dziurę kresową” na ziemi. Krater powstał w wyniku erozji. Ma 40 km długości i od 2 do 10 km szerokości. Krajobraz jak z księżyca. Przewodnicy prowadzą też wycieczki do kolorowych piasków. Skały, wskutek działania promieni słonecznych, mienią się we wszystkich kolorach tęczy.

Innym pomysłem na wycieczkę jest przejażdżka wielbłądem u podnóża gór Ejlat. Wyprawę po jednym z wybranych szlaków zakończyć trzeba trzeba tradycyjną kolacją przy ognisku z beduińskim chlebem, lepionym i wypiekanym na naszych oczach i serwowanym z bogatym wyborem serów. Po posiłku nie ma nic przyjemniejszego niż wygodne ułożenie się na plecach i w kompletnej pustynnej ciszy obserwowanie gwiazd na bezchmurnym niebie…

Adresy:

■ Camel Ranch – oferuje wyprawy na wielbłądzie z poczęstunkiem beduińskim chlebem pita, libańskim serem, oliwkami i ziołową herbatą. Na terenie rancza atrakcją są także liczne zwierzęta: pawie, osły, konie, kury i króliki.
Nachal Shlomo (ok. 5 km od Ejlatu).
www1.camel-ranch.co.il

■ Firma Adam Sela – safari dżipem, trekkingi i objazdowe wycieczki po terenie Maktesh Ramon.
tel. +972/ 50 9308272
www.adamsela.com

Źródło: Przez pustynię