Mineralna odnowa

Mineralna odnowa

509
0
PODZIEL SIĘ

Monika Nowik

Wzdłuż 90-kilometrowej linii brzegowej nad Morzem Martwym nie ma specjalnie wydzielonych kąpielisk. Warto jednak poszukać miejsc z prysznicami. Konieczne jest bowiem przepłukanie ciała po kąpieli.

W południowej części oazy Ein Gedi, nad samym brzegiem morza, znajduje się uzdrowiskowy ośrodek Ein Gedi Spa Beach, wykorzystujący gorącą wodę siarkową z pobliskich źródeł. Turyści dowożeni są na brzeg morza małym pociągiem, który stanowi doskonałą atrakcję dla dzieci. W cenę wliczone są kąpiele błotne i korzystanie z basenów siarkowych.

Większość ośrodków spa w okolicy oferuje pełną gamę terapii, zabiegów i masaży, a także oczywiście okłady z błota. Błoto i kosmetyki na bazie minerałów z Morza Martwego można kupić na miejscu.

Wzdłuż zachodniego brzegu biegnie droga krajowa nr 90, która rozpoczyna bieg przy jeziorze tyberiadzkim w Galilei, a kończy się dopiero w Eilacie. Dzięki tak dogodnym połączeniom drogowym, najlepszym sposobem transportu będzie samochód. Z Jerozolimy, Tel Awiwu i Eilatu kursują także autobusy firmy Eged, które dowożą na wybrzeże Morza Martwego. Na miejscu dostępne są też taksówki.

Adresy:

■ Publiczne kąpielisko Ein Gedi, tel. +972/ 86 594433
Ein Gedi Spa Beach, tel. +972/ 86 594413
Hamai Zohar Public Beach, tel. +972/ 86 594433
Kalya Beach, na północnym krańcu Morza Martwego; znajduje się tam również plaża dla naturystów, tel. +972/ 29 942391
www.naturism.co.il

Ein Bokek, kompleks dwunastu luksusowych hoteli oferujących szereg gabinetów spa i dostęp do ciepłych źródeł. Na miejscu znajdziemy kliniki i gabinety kosmetyczne, sklepy, restauracje i bary.
tel. +972/ 86 68800
www.einbokek.com

■ Więcej ogólnych informacji na temat okolic Morza Martwego na www.deadsea.co.il

Źródło: Mineralna odnowa