Zimowe wakacje w Eilacie

Zimowe wakacje w Eilacie

719
0
PODZIEL SIĘ
Izrael, Eilat, Morze Czerwone

Wakacje nad Morzem Czerwonym można spędzać praktycznie w dowolnym terminie gdyż słoneczna pogoda trwa tu przez cały rok.

W październiku średnia temperatura wynosi 27 st. C, zaś morze ma ok. 24 st. C. Latem temperatury dochodzą nawet do 40 st. C. Turyści przyjeżdzają do Eljatu, aby nurkować w otoczeniu pięknej rafy koralowej w towarzystwie delfinów oraz wygrzewać się na słońcu w środku zimy, nie zmieniając strefy czasowej, a także zwiedzić Eljat największe miasto nad zatoką Akaba i poszaleć na zakupach.

Jakieś 30 km od Ejlatu mieści się Timna Valley Park, najstarsza kopalnia miedzi na świecie, wykorzystywana przez starożytnych Egipcjan i za czasów króla Salomona. W obrębie parku narodowego znajdują się wyjątkowe formacje skalne, znane jako słupy Salomona oraz sztuczne jezioro.

W samym Eilacie jest wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. W Coral World Underwater Observatory ujrzymy setki gatunków morskich zwierząt. Obserwatorium daje możliwość zejścia poniżej poziomu morza, by podziwiać żywą rafę koralową. Natomiast osoby, które chcą aktywnie spędzić swoje wczasy w Izraelu mogą wykupić sesję snorkelingu z delfinami lub zapisać się na tygodniowy kurs nurkowania.

Ejlat to nie tylko ciąg hoteli nad morzem, otoczony pięknym pejzażem. Domy, bazary, galerie handlowe, kina, kluby na plaży… Wystarczy przybyć z lotniska do hotelu, by się o tym przekonać.

Turyści, którzy nie chcą odpoczywać na plaży, nurkować lub ruszyć na wycieczkę po pustynnych górach, mogą oddać się innym materialnym przyjemnościom. A skoro w Ejlacie nikt nie przejmuje się tym, ile ciała wolno pokazać, warto poświęcić trochę czasu i kupić nowe suknie wieczorowe.

Na ulicy jest bezpiecznie. W przeciwieństwie do Polski, tutaj nikt nikogo nie zaczepia.

Źródło: Zimowe wakacje w Eilacie