Podwodny świat Morza Czerwonego

Podwodny świat Morza Czerwonego

465
0
PODZIEL SIĘ

Monika Nowik

Izrael obfituje w naturalne atrakcje, które z pewnością zachwycą nie tylko wielbicieli nadzwyczajnych formacji skalnych. W Morzu Czerwonym pływa ponad 1200 gatunków ryb. Obszar ten zamieszkuje również 355 gatunków koralowców. To więcej niż w Morzu Karaibskim i niemal tyle samo co na Wielkiej Rafie Koralowej w Australii.

Obłędne podwodne widoki najlepiej obserwować z perspektywy nurka. Jednak w Ejlacie, na szczęście, nie trzeba wyrabiać licencji, by stanąć naprzeciw imponującej fauny i flory tego akwenu.

Na południowym krańcu Ejlatu znajduje się Podwodne Obserwatorium i Park Morski. Jest to nowoczesny obiekt, którego centrum stanowi budynek w kształcie futurystycznej latarni morskiej. Trzon budynku znajduje się bezpośrednio w morzu. W środku schodzi się sześć metrów pod taflę wody. Tam, bez butli tlenowej podziwiać można ryby, koralowce i całe bogactwo podwodnego świata. Na brzegu wybudowano oceanarium, w którym umieszczono baseny z panoramicznymi oknami. Turyści z bezpiecznej odległości podziwiać mogą rekiny, żółwie morskie i płaszczki. Dodatkową atrakcją są organizowane wycieczki miniaturową żółtą łodzią podwodną. Park oferuje także szereg innych atrakcji. Można na przykład samemu karmić zwierzęta, istnieje także podwodny plac zabaw z możliwością dotknięcia wybranych okazów.

Informacje

Underwater Observatory Marine Park
Godziny otwarcia: 8:30-17:00 oraz 8:30-16:00 (w piątki i święta)

Źródło: Podwodny świat Morza Czerwonego