Ogród botaniczny w Jerozolimie

Ogród botaniczny w Jerozolimie

540
0
PODZIEL SIĘ

Ogród botaniczny w Jerozolimie

Ogród botaniczny w Jerozolimie znajduje się w dzielnicy Nayot w Jerozolimie, na południowo-wschodnim skraju kampusu Ram Givat należącego do Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.

Ogród składa się z fitogeograficznych sekcji, a jego flora pochodzi z wielu regionów na całym świecie. Ogród botaniczny otwarto dla publiczności w 1985 roku. Część tropikalną otwarto w 1986 roku a część afrykańska została obsadzona w 1989 roku.Japońska sekcja zawiera ponad 150 drzewek bonsai i jest to największa skoncentrowana kolekcja drzewek bonsai na świecie. 500-metrowa „Biblijna ścieżka” jest obsadzona w większości 70 gatunkami roślin, które naukowcy określili jako jedne z 400 gatunków roślin wymienionych w Tanachu.

Jednym z celów tego ogrodu jest stworzenie żywego banku w celu ochrony zagrożonych gatunków roślin w Izraelu i regionie. Organizacja Birdwatchers zidentyfikowała 46 gatunków ptaków, które odwiedzają ogrody przez cały rok.

Ogród botaniczny w Jerozolimie Ogród botaniczny w Jerozolimie Ogród botaniczny w Jerozolimie Ogród botaniczny w Jerozolimie Ogród botaniczny w Jerozolimie

Źródło: Ogród botaniczny w Jerozolimie