Cinema City w Jerozolimie

Cinema City w Jerozolimie

835
0
PODZIEL SIĘ

Cinema City, Jerozolima

Cinema City w Jerozolimie, otwarte w końcu lutego 2014 r., jest największym centrum kulturalno-rozrywkowym w Jerozolimie, liczącym 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Ma osiem pięter, w których znajduje się 19 sal kinowych i teatralnych, podzielonych tematycznie. Wewnątrz są dziesiątki restauracji, kawiarni i sklepów, scena zabawowa, sale konferencyjne, muzeum i inne.

Cinema City, Jerozolima

Ten ogromny kompleks położony jest w bliskim sąsiedztwie urzędów miejskich i ulic przy wjeździe do miasta. Posiada pięciokondygnacyjny parking na 2000 miejsc parkingowych. Jest on bezpłatny dla klientów kin. W wybudowanie obiektu zainwestowano dwieście pięćdziesiąt milionów szekli (około 71 milionów $).

Niektóre z 19 sal kinowych urządzone są w różnych stylach, w zależności od wyświetlanych w nich gatunków filmowych. Na przykład dla dziecięcych filmów, komedii romantycznych i horrorów salę zaprojektowano w formie teatru. Jest też typowy teatr dla przedstawień scenicznych, który może pomieścić do 600 osób, sala widowiskowa z 450 miejscami oraz dwie sale dla VIP-ów.

Cinema City, Jerozolima

Prócz tego Cinema City oferuje wiele innych atrakcji, w tym „Biblijne Miasto”, muzeum kina żydowskiego, interaktywną salę nazwaną „Jewish Journey”, czy „Wioskę Smerfów”.

Zaawansowana technologia

Kompleks wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie w swoim rodzaju, w tym infrastrukturę dźwięku, światła i łączności, systemów komputerowych i systemów projekcji cyfrowej, co pozwala na prezentacje filmów w 3D w wysokiej rozdzielczości oraz transmisję na żywo z dowolnego miejsca na świecie.

W całym kompleksie rozstawionych jest kilkadziesiąt ekranów LED, dając regularną, ciągłą informację na temat harmonogramów pokazów, dostępności sal itp.

Cinema City, Jerozolima

Wewnątrz centrum handlowego

Powierzchnia handlowa rozprzestrzenia się na dwóch piętrach i liczy 5 tys. metrów kwadratowych. Część z nich wychodzi poza obręb zadaszenia, na wolną przestrzeń pod gołym niebem. Centrum liczy ponad 54 punktów, w tym restauracji, restauracji fast food, kawiarni oraz wszelkiego rodzaju sklepów i punktów usługowych.

Skomputeryzowana fontanna

Zainspirowana fontanną w Barcelonie i Bellagio w Las Vegas, podobnie fontanna w Cinema City integruje wodne, kolorowe światła z muzyką. Pokazy wodne uruchamiane są raz na godzinę – w godzinach wieczornych aż do zamknięcia kompleksu. Do przedstawienia fontanna wykorzystuje 50 otworów tryskającej wody, specjalne oświetlenie i projekcję kolorowych filmów, które wyświetlane są na ekranie utworzonym z wody wysokim na pięć metrów.

Cinema City, Jerozolima

Biblijne Miasto i Arka Noego

„Bible City” w Cinema City to swoiste miasto w mieście. Prezentuje 62 historie z Biblii , w tym stworzenia świata, składanie Izaaka w ofierze, czy drabinę Jakuba… Makiety ułożone są na obszarze 4400 metrów kwadratowych.

Do każdej instalacji przyporządkowana jest projekcja krótkiego filmu. Planowane jest uruchomienie pełnowymiarowego filmu w 3D, w całości poświęconemu biblijnym opowieściom.

Jednym z najbardziej imponujących obiektów „Bible City” jest Arka Noego. Jest ona największym tego typu modelem na świecie. Liczy 30 metrów długości i 10 metró, szerokości oraz 6 metrów wysokości. W arce znaleźć można pary wielu zwierząt – wszystkie w ich naturalnych rozmiarach. Cała instalacja daje niesamowity pokaz, który przenosi odwiedzających daleko w przeszłość.

Wstęp do Miasta Biblii jest bezpłatny.

Cinema City, Jerozolima

Wędrówka żydowska – film 3D

„Jewish Journey” jest pełnometrażowym filmem 3D, który zabiera widzów w podróż w czasie – począwszy od czasów Świątyni w Jerozolimie, aż po współczesność. Film stanowi unikalne doświadczenie i daje możność „odwiedzenia” wielu miejsc w różnych momentach w historii narodu żydowskiego i Ziemi Izraela. Film będzie pokazywany w specjalnym teatrze z 200 ruchomymi fotelami.

Pokaz filmu „Jewish Journey” rozpocznie się w porze letniej tego roku.

Muzeum Kina Żydowskiego

Z pomocą zaawansowanych technologii, na powierzchni 900 metrów kwadratowych muzeum przedstawia historię kina żydowskiego i izraelskiego. Zwiedzający mogą między innymi, niejako zza kulis zerknąć na kilka izraelskich filmów i ludzi odpowiedzialnych za ich produkcję – dyrektorów, scenarzystów i operatorów kamer.

Muzeum zostanie otwarte w porze letniej. Nie będzie opłaty za wstęp.

Cinema City, Jerozolima

Kina według gatunku filmowego , bar i więcej

Jak napisano na wstępie, Cinema City posiada 19 sal kinowych. Ich wystrój jest zróżnicowany w zależności od wyświetlanych w nich gatunków filmowych, w celu stworzenia bardziej kompletnego przeżycia dla widzów. Na miejscu znajduje się również bar i oddzielne miejsce do prywatnych imprez, jak np. urodzin, które może pomieścić do 250 osób. Sam bar usytuowany jest nad salą projekcyjną w taki sposób, by umożliwić klientom oglądanie filmów również podczas dodatkowych zakupów i konsumpcji w trakcie projekcji.

Teatry dziecięce

Te teatry przeznaczone są dzieci. Wystrój ich wnętrz to m.in. animowane postacie umieszczone na ścianach, suficie i krzesłach. Przestrzeń jest również dostępna na prywatne imprezy.

Teatry Miłości

Teatry te, które są zaprojektowane w duchu miłości , to bardzo ciekawy chwyt marketingowy. Fotele w nich przeznaczone są dla par.

Teatry dla spektakli, występów i konferencji

Są to hale wyposażone w całą infrastrukturę urządzeń niezbędnych do zrealizowania spektakli teatralnych i muzycznych; umożliwiają także przeprowadzenie lokalnych i międzynarodowych konferencji i wykładów. Obejmują one profesjonalną scenę, rozbudowany system dźwięku, miejsce dla kierownika sceny i garderoby dla wykonawców.

Inne oferty specjalne

Cinema City reklamuje się również jako odpowiednie miejsce szkoleń dla menedżerów i pracowników, przeprowadzanych przez najlepszych wykładowców z wykorzystaniem unikalnych technik nauczania. W ofercie znajdują się zajęcia dla dorosłych na różne tematy, w tym sztuki, kabały, historii, świata kultury i muzyki.

Centrum ma w swej bogatej ofercie także spektakle i przeróżne wydarzenia kulturalne.

Aby uzyskać więcej informacji oraz zakupić bilety do kina, należy wejść na cinema-city.co.il.

Adres: 10 Yitzchak Rabin Blvd, Jerusalem
Tel: +972-74-752-6700
Godz. Sun-Wed: 2:00 pm to 12:30 am,
Thurs: 10:00 am to 12:30 am,
Fri: 10:00 am to beginning of Shabbat,
Sat: From end of Shabbat to 12:30 am 

Autorzy pierwszych siedmiu zamieszczonych fotografii: Sivan Faraj / Elad Brenner

Cinema City, Jerozolima Cinema City, Jerozolima

Źródło: Cinema City w Jerozolimie