HaTachana — stary dworzec kolejowy w Tel Awiwie

HaTachana — stary dworzec kolejowy w Tel Awiwie

611
0
PODZIEL SIĘ

HaTachana, Stary dworzec kolejowy w Tel Aviv

Ha-Tachana to hebrajska nazwa dawnego dworca kolejowego, który niedawno został przekształcony w jeden z przyjemniejszych zakątków Tel Awiwu.

To historyczne miejsce, położone pomiędzy plażą a dzielnicą Neve Tzedek, na granicy Tel Awiwu i Jafo, jest obecnie odnowionym, tętniącym życiem i modnym obszarem miasta z pastelowymi domami, butikami, galeriami sztuki i kawiarniami — wszystko to w pięknej realistycznie zabytkowej scenerii.

HaTachana został wybudowany w 1892 r. Z czasem nieużywany i zamknięty budynek popadł w ruinę. Jego odnowienie przeobraziło to miejsce w jedno z najgorętszych fragmentów miasta — nie zapominając o jego historycznym dziedzictwie.

Współczesny kompleks składa się kolekcji odnowionych wagonów kolejowych, terminala towarowego i torów kolejowych prowadzących… donikąd. Jest nawet dawna fabryka cementu, powstała około 1905 roku, zaadaptowana na powierzchnię handlową.

Każdy czwartek od 7 wieczorem do północy HaTachana gromadzi izraelskich projektantów, artystów i twórców. Wystawom i prezentacjom towarzyszy muzyka na żywo i DJ-e.

[ Zobacz panoramę 3D ]

HaTachana, Stary dworzec kolejowy w Tel Aviv HaTachana, Stary dworzec kolejowy w Tel Aviv

Źródło: HaTachana — stary dworzec kolejowy w Tel Awiwie