Park Safari w Ramat Gan w Tel Awiwie

Park Safari w Ramat Gan w Tel Awiwie

554
0
PODZIEL SIĘ

Ramat Gan Safari ParkRamat Gan Safari Park jest domem dla największej kolekcji zwierząt na Bliskim Wschodzie.

Rozmieszczone na 250 akrów powierzchni ma formę unikalnego afrykańskiego parku safari, z dzikimi zwierzętami, które mieszkają tutaj są w stanie dość swobodnym, a zwiedzający podróżują po nim samochodami.

Safari położone jest zaledwie kilka minut od centrum miasta Tel Awiw. Przy Safari istnieje także klasyczne zoo.

Ramat Gan Safari Park znajduje się tuż poza oficjalnymi granicami miasta, w sąsiednim Ramat Gan. Obszar parku mieści się w samym centrum jednego z najgęściej zaludnionych obszarów na świecie, dzięki czemu gwałtowne przejście od współczesnego miasta do surowego klimatu afrykańskiego safari jest niezwykle imponujące.

Łącznie African Safari Park i zoo jest domem dla ponad 1600 gatunków zwierząt, w tym 68 gatunków ssaków, 130 gatunków ptactwa i 25 gatunków gadów. Zoo posiada zwierzęta z Azji i Afryki, takie jak np.: stada afrykańskich i azjatyckich słoni, goryli, szympansów i rodzinę Orangutanów, stado hipopotamów i lwów. Park uczestniczy w wielu projektach międzynarodowych i współpracuje z innymi ogrodami zoologicznymi na całym Bliskim Wschodzie i poza nim.

Safari Park najlepiej zwiedzać własnym samochodem, elektrycznym samochodzikiem (tzw. melexem), elektrycznym dwukołowcem lub przyłączyć się do jakiejś wycieczki.

Bilety wstępu do parku kosztują 57 NIS dla jednej osoby, lub 50 NIS dla studentów, żołnierzy, mieszkańców Tel Awiwu i Ramat Gan, niepełnosprawnych, seniorów lub grup powyżej 20 lub więcej w jednym pojeździe (dane z lutego 2012 roku).

■ Dojazd do Ramat Gan Safari Park:
Ramat Gan Safari Park położony jest niecałe pięć mil od centrum Tel Awiwu.

■ Pobaw się interaktywną mapą, zamieszczoną poniżej:

Źródło: Park Safari w Ramat Gan w Tel Awiwie