Shuk Ha-Carmel w Tel Awiwie

Shuk Ha-Carmel w Tel Awiwie

616
0
PODZIEL SIĘ

Shuk Ha-CarmelShuk Ha-Carmel jest największym targowiskiem w Tel Awiwie. To tętniący życiem rynek, gdzie handlowcy sprzedają niemal wszystko – od odzieży do przypraw, owoców i elektroniki.

Zwiedzanie telawiwskiego bazaru Carmel jest fascynującą rzeczą. Wśród zgiełku, hałasu, kolorów i zapachów, Shuk Ha’Carmel zasłużenie zawdzięcza swoją pozycję pośród największych i autentycznych bliskowschodnich bazarów.

Nie dziwi więc, że rynek Karmel jest ulubionym miejscem dla każdego – zarówno dla turystów odwiedzających miasto, jak i dla mieszkańców, którzy przychodzą tutaj, aby nabyć świeże owoce i warzywa i wiele innych najtańszych produktów w mieście.

Carmel Market zajmuje jedną ulicę, która biegnie na południe od skrzyżowania z King George, Allenby i Sheinkin St. do zajezdni autobusowej Carmelit. Górna część rynku koncentruje się na modzie i elektronice, natomiast dolna jego część oferuje głównie żywność i świeże produkty. Targowanie się tutaj jest częścią rytuału zakupów na rynku Karmel i może być ciekawym doświadczeniem pobytu w Tel Awiwie w ogóle.

Carmel Market po raz pierwszy otwarty został w 1920 roku, więc jest integralną częścią historii miasta. Podczas gdy wiele sektorów handlu przeniosło się z czasem do nowoczesnych centrów handlowych oraz do Internetu, rynek Carmel nadal jest niezwykle popularny, a wąska ulica na której się znajduje, niemal zawsze jest zapełniona kupującymi – szczególnie przed Szabatem w czwartki i piątki rano.

Rynek jest otwarty od niedzieli do piątku. Dotarcie na rynek jest dość łatwe do znalezienia, a będąc w jego pobliżu, można połączyć zwiedzanie bazaru z pobliską dzielnicą Białego Miasta, Neve Tzedek, lub po prostu udać się na plażę.

 Na fotografii: Shuk Ha’Carmel. Zdjęcie: Piotr Nowik.

 Fotografia pochodzi z portalu: Israel 2011

Źródło: Shuk Ha-Carmel w Tel Awiwie