Dizengoff Center w Tel Awiwie

Dizengoff Center w Tel Awiwie

583
0
PODZIEL SIĘ

Dizengoff Center

Tel Aviv jest kosmopolityczną stolicą Izraela, a jej ruchliwe ulice, pełne sklepów odzieżowych to dla niejednego zbyt wiele, by nie dostać palpitacji serca. Ale kiedy nadchodzi lato, z jego przenikającym gorącem, wielogodzinna zabawa w sklepie do upadłego staje się ratunkiem dla spragnionej chłodu człowieczej duszy.

Temu właśnie służy Dizengoff Center, legendarne centrum handlowe, rozlokowane w samym sercu centrum miasta Tel Aviv, na rogu ulic: Dizengoff i King George, w odległości krótkiego spaceru od plaży i innych atrakcji turystycznych miasta.

Budynek zbudowany w latach 1970 ubiegłego stulecia jest geometrycznym puzzle, z pozoru składającym się z niekończących się schodów i nachodzących na siebie poziomów. Kompleks, który okrakiem stoi po obu stronach ulicy Dizengoff, ma wiele wejść, a wewnątrz jego chłodnych, kontrolowanych przez urządzenia klimatyzacyjne korytarzy klienci mogą znaleźć ponad 400 sklepów. Głodny, znudzony, lub po prostu szukający zajęcia dla swojej karty kredytowej turysta znajdzie tutaj również wieloekranowe kino, a także kilka kawiarni i restauracji, w pełni wyposażony sklep spożywczy, salony oraz centrum fitness. W czwartki i piątki w centrum działa także sportowy Food Court.

Niezależnie od przyjemności czynienia zakupów, napełnienia żołądka, czy relaksacji, wstąpienie do Dizengoff center w okresie lata da ci dużo orzeźwienia i ochłody.

Źródło: Dizengoff Center w Tel Awiwie