Carmel Market w Tel Awiwie

Carmel Market w Tel Awiwie

618
0
PODZIEL SIĘ

Carmel Market

Zowoców i warzyw do tanich pamiątek – Carmel Market oferuje wszystko, czy to ci potrzebne, czy nie.

Miasto Tel Awiw posiada jeden z największych i najbardziej znanych w kraju bazarów. Nieraz jest na nim dość hałaśliwie, nawet brudno lecz mimo to, warto go odwiedzić. Targ oferuje oszałamiający wybór przypraw, owoców i warzyw, oraz wszelkiego rodzaju pamiątek i bibelotów.

Bazar zaczyna się przy skrzyżowaniu ulicy Allenby i Nachalat Beniamin i w swej górnej części poświęcony jest ciuchom. Kupić tu można m.in. tanie koszulki, spodnie, buty, zegarki aż po izraelską flagę.

Centralna część oferuje mnóstwo świeżych owoców i warzyw, a sklepiki po bokach sprzedają różnorodne produkty, z azjatycką żywnością włącznie.

Carmel Market otwarty jest od niedzieli do piątku, od około godziny 7 rano do zmroku lecz w piątki, ze względu na szabat, kończy handel wcześniej, bo około godziny 14:00 – 15:00.

Na targowisko najlepiej udać się rano, by uniknąć panującego na nim tłoku, lub pod koniec dnia – ale niezbyt późno, bowiem wtedy będziesz zmuszony do poruszania się pośród stosów pustych opakować i innych śmieci pozostałych po kończących swą prace handlowcach.

Pochyłość głównej uliczki bazaru ułatwia wieczorne zmywanie brudów wodą, która spływa w dół. Po uporządkowaniu śmieci market odżywa na nowo, na drugi dzień.

Źródło: Carmel Market w Tel Awiwie