Abu Gosh – humusowa stolica Izraela

Abu Gosh – humusowa stolica Izraela

533
0
PODZIEL SIĘ

Restauracja w Abu GoshMiasteczko Abu Gosh, położone na obrzeżach Jerozolimy na okolicznych wzgórzach, jest bezkonkurencyjną humusową stolicą Izraela.

Ta arabsko-izraelska osada znana jest w całym Izraelu ze względu na swoije piętnaście wspaniałych restauracji serwujących znakomity hummus.

Oprócz humusu, Abu Gosh słynie z muzycznego festiwalu wokalnego, który odbywa się tutaj dwa razy w roku i przyciąga imponujące rzesze wykonawców.

Chociaż można swobodnie wybierać w dużej ilości wspaniałych restauracji w tym mieście, najbardziej znaną z nich jest restauracja Abu Gosh, która została otwarta w 1993 roku przez Jaodata Ibrahima. Po tym, jak wygrał większy zastrzyk pieniędzy w loterii w Chicago, postanowił wrócić w rodzinne strony, do Abu Gosh, i zainwestować w mieście, w którym dorastał. W 2010 roku restauracja otrzymała światowy Rekord Guinnessa za największe danie humusowe o masie prawie 9000 funtów.

Dwukrotnie w ciągu każdego roku odbywająca się tutaj impreza muzyczna (Abu Gosh Music Festival) ma miejsce wiosną i jesienią (czas Sukot i Szawuot). Festiwal trwa tydzień. Występy wokalne odbywają się w całym mieście, a restauracje, które są popularne przez cały rok, napakowane są po brzegi miłośnikami muzyki.

Usytuowane na Wzgórzach Jerozolimskich Abu Gosh to doskonałe miejsce aby zatrzymać się na posiłek i doświadczyć prawdziwej kuchni arabskiej. Osada położona przy drodze nr 1 – głównej arterii łączącej Jerozolimę i centrum kraju z Tel Awiwem. Miasto jest szczególnie oblegane przez turystów w soboty, kiedy w Izraelu wiele restauracji jest zamkniętych na szabat, a Izraelczycy mają dzień wolny od pracy.

 Na fotografii: Restauracja w Abu Gosh. Zdjęcie: ForestForTrees, na Flickr

Źródło: Abu Gosh – humusowa stolica Izraela