Muzeum Ein Yael

Muzeum Ein Yael

896
0
PODZIEL SIĘ

Ein Yael Active Museum

Ein Yael położone jest w dolinie Emek Refaim w sercu natury na obrzeżach Jerozolimy (Emek to po hebr. dolina). Miejsce posiada starożytne tarasy, źródło wodne, ogrody i tereny rolne, a także zrekonstruowaną rzymską ulicę ze sklepami i warsztatami.

W Ein Yael znaleźć można wiele zabytków archeologicznych, takich jak rzymska willa i łaźnia z imponującymi mozaikami. Każdy z obszarów muzeum ożywiany jest poprzez rozlokowane tam różnych warsztatów rzemieślniczych. Koncentrują się one na dawnych rzemiosłach i praktykach rolniczych.

Ein Yael Active Museum

W Ein Yael uprawia się m.in. tkactwo, produkcję ceramiki i papieru, tworzenie mozaik, fresków, produkcję atramentu metodą jak to czynili starożytni, koszyków, instrumentów muzycznych i wielu innych rzeczy. W określonych porach roku oraz w zależności od sezonu rolniczego, w Ein Yael tłoczy się oliwę, pracują prasy do wyciskania winogron na produkcję wina, młóci się pszenicę. Warsztaty pozwalają zwiedzającym to miejsce doświadczyć procesu tworzenia narzędzi, przedmiotów i żywności, które używali ludzie przed wiekami.

Ein Yael Active Museum

Muzeum Ein Yael to niezwykłe miejsce, oferujące unikalne połączenie natury i spotkania z dawnym stylem życia w Izraelu. Szczególnie pomaga dzieciom doświadczyć to, co nie jest dostępne w dzisiejszym współczesnym świecie – połączenie z naturą poprzez praktyczne doświadczenia zmysłowe.

■ Godziny otwarcia muzeum:

Ein Yael jest otwarty przez cały rok dla grup. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja przybycia.

Dla osób indywidualnych i dla całych rodzin Ein Yael jest otwarte w lipcu i sierpniu, a także w trakcie pośrednich dni od Paschy i Sukot, i podczas ferii szkolnych.

■ Dojazd:

Z ronda obok stacji kolejowej Malha należy przejechać tory kolejowe i po 200 m skręcić w lewo (jest info przy wejściu).

■ Adres i telefon:

Ein Yael znajduje się około dwóch minut od Malha Mall.

Ein Yael Muzeum, PO Box 46169.
tel.  +972-737581462

Ein Yael Active Museum Ein Yael Active Museum Ein Yael Active Museum Ein Yael Active Museum Ein Yael Active Museum Ein Yael Active Museum Ein Yael Active Museum

Źródło: Muzeum Ein Yael