Farma alpak i lam w Mitzpe Ramon

Farma alpak i lam w Mitzpe Ramon

968
0
PODZIEL SIĘ

Alpaca Farm, Mitzpe Ramon, Izrael

Zazwyczaj mieszkają w Andach Ameryki Południowej. Alpaki, które nieco przypominają swym wyglądem lamę, a trochę owcę, to niezwykłe i interesujące zwierzęta.

W sercu pustynii Negev w Izraelu, w Mitzpe Ramon znajdziemy jedno z niewielu gospodarstw spoza Ameryki Południowej, gdzie hoduje się stado alpak.

Choć Pustynia Negev, w przeciwieństwie do zielonej scenerii Andów, może wydawać się nieprzyjazna dla alpak i lam, to wysokość nad poziomem morza oraz panujące tu temperatury są w rzeczywistości porównywalne do ich naturalnego siedliska.

Alpaca Farm, Mitzpe Ramon, Izrael

Alpaca Farm w Mitzpe Ramon posiada jedno z największych stad alpak i lam na świecie. Alpaki tutaj żyją około 30% dłużej, niż w większości innych miejsc na świecie. Pustynia Negew jest zaskakująco gościnna dla zwierząt.

Zwiedzając farmę alpak i lam w Mitzpe Ramon zobaczyć możemy karmienie zwierząt oraz proces produkcji ubrań z wysokiej jakości wełny tych zwierząt.

Gospodarstwo otwarte jest również dla dzieci. Prócz zwierząt z południowoamerykańskich And, posiada około 20 koni odpowiednich dla jeźdźców w każdym wieku.

Farma oferuje turystom także zakwaterowanie.

Zwiedzanie Alpaca Farm

Wstęp do Farm Alpaca kosztuje 25 NIS (szekli) za osobę. Farma jest otwarta w zasadzie całodobowo, przez siedem dni w tygodniu.

Kontakt: +972/ 8-6588047

Alpaca Farm, Mitzpe Ramon, Izrael Alpaca Farm, Mitzpe Ramon, Izrael

Źródło: Farma alpak i lam w Mitzpe Ramon