Niemiecka kolonia w Hajfie

Niemiecka kolonia w Hajfie

660
0
PODZIEL SIĘ

German Colony Haifa

Niemiecka kolonia w Hajfie (German Colony) jest jedną z największych atrakcji turystycznych i centrum kultury i turystyki w tym pięknym mieście. Położona tuż pod ogrodami Bahai i okolicach portu w Hajfie, dzielnica została pięknie w ostatnich latach odrestaurowana; oferuje mnóstwo modnych kawiarni, restauracji i butików. Wizyta w Hajfie nie będzie kompletna bez zwiedzania również niemieckiej kolonii.

Kolonia została założona w roku 1860 przez niemieckich niemieckich chrześcijan z ruchu Tempelgesellschaft (Templariuszy – nie należy mylić z templariuszami krzyżowców), którzy osiedlili się w północnym Izraelu. Przybycie osadników z Niemiec okazało się punktem zwrotnym w historii miasta. Niemcy wybudowali w Haifie elektrownię, fabryki i linię kolejową łącząca miasto z Akką, Nazaretem i Tyberiadą.

German Colony Haifa

Przybysze wybudowali również solidne domy i wydatnie przyczynili się do rozwoju handlu i przemysłu w mieście. To dzięki nim Hajfa weszła w XX wiek jako miasto przemysłowe, portowe i zwiększające liczbę swojej populacji. Wraz ze wzrostem imigracji, stopniowo rosła też liczba żydowskich mieszkańców miasta (w 1945 r. Żydzi stanowili 47% mieszkańców).

Dzisiaj aleja Ben Gurion, główna droga niemieckiej kolonii, jest wyłożona po obu stronach domami z czerwonymi dachami, kawiarnamii, restauracjami i butikami. Turyści przybywają tutaj dla relaksu, doświadczeń kulinarnych i do nocnych klubów.

W obrębie niemieckiej kolonii, w pobliżu portu, znajduje się Muzeum Miasta Hajfy, jak i centrum starego miasta oraz małe centrum handlowe. Dla tych, którzy chcą zatrzymać się w niemieckiej koloni na nocleg, Colony Hotel Haifa zaprasza w swe progi przy Ben Gurion Avenue, zaledwie kilka minut drogi od Baha’i Gardens.

Źródło: Niemiecka kolonia w Hajfie