Rejsy wycieczkowe do Izraela

Rejsy wycieczkowe do Izraela

548
0
PODZIEL SIĘ

Statek wycieczkowy w Hajfie

Rejsy do Izraela stają się coraz bardziej popularne dla turystów, chcących odwiedzić ten egzotyczny i nowoczesny kraj. Z izraelskich portów w Hajfie i Aszdod, jako przystani na dłuższych trasach, korzysta coraz więcej firm wycieczkowych.

Rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym mają tendencję, aby zatrzymywać na jedną noc w Hajfie i na jedną noc w Ashdod (na południe od Tel Awiwu), choć od czasu do czasu cumują na dwie noce w jednym z tych portów.

Po drodze statki te zawijają do portów w innych krajach basenu Morza Śródziemnego, takich jak Grecja, Cypr, i Egipt.

Port w Hajfie znajduje się na północy Izraela w regionie Galilei. Samo miasto słynie z Bahai Gardens – ogrodów schodzących Góry Karmel z widokiem na zatokę Hajfy w dół do niemieckiej kolonii. Poza Haifą istnieje również mnóstwo możliwości na łatwe wycieczki jednodniowe. Jezioro Galilejskie jest o godzinę drogi od miasta. W ogóle, w odniesieniu do chrześcijaństwa, jest tu do odwiedzenia dziesiątki miejsc – począwszy od kościołów i klasztorów, do łodzi, którą można popływać po Morzu Galilejskim. Na na południe od Morza Galilejskiego jest domniemane miejsce chrztu Jezusa. Na wschód od Morza Galilejskiego, zapraszają niesamowite Wzgórza Golan z rezerwatem w Gamla, a w zimie wyciąg narciarski na Górze Hermon. Warto odwiedzić także dolinę Jezreel, znaną również Doliną Armageddon z ruinami starożytnego miasta. Dolina Hula jest jednym z największych na świecie miejsc do obserwacji ptaków. Region Galilei jest znany z pieszych i rowerowych szlaków, z oferowanych usług paralotniarstwa i windsurfingu. Stanowisko archeologiczne w Beit Szean jest jednym z największych na świecie. Również niezwykły jest starożytny port w Cezarei, położony na wybrzeżu Morza Śródziemnego na południe od Hajfy. I nie zapominajmy, że okolice Alona Valley i miast: Binyamina i Zichron Yaakov są sercem winiarskiego regionu Izraela.

Port Aszdod znajduje się na południe od tętniącej życiem metropolii, kosmopolitycznej stolicy kultury, nazwanej przez NY Times „Mediterranean Capital of Cool”. W tym ociekającym kulturą i rozrywką mieście, po prostu wszystko jest możliwe. White City (Białe miasto) w Tel Awiwie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jego architekturą, zwaną Bauhaus. Port Jafo jest jednym z najstarszych na świecie portów (wymienianym już w Biblii), a miejskie plaże – wraz z rozwiniętą na nich turystyczną infrastrukturą – zaliczane są do jednych z najlepszych na świecie. Z Ashdod do Jerozolimy jest tylko jedna godzina drogi. Jerozolima mówi sama za siebie i nie trzeba jej reklamować. To – oczywiście – światowa stolica religii, więc w kalendarzu każdego turysty nie powinna być pominięta.

Rejs do Ziemi Świętej sprawi – co jest prawie pewne – że od Izraela się uzależnisz i zechcesz tu wrócić, aby zobaczyć więcej!

 Na fotografii: Statek wycieczkowy w Hajfie

Źródło: Rejsy wycieczkowe do Izraela