Safari po Izraelu

Safari po Izraelu

497
0
PODZIEL SIĘ

Israel tripJedną z najbardziej ekscytujących rzeczy do zrobienia podczas wizyty w Izraelu jest odbycie wycieczki przez góry lub regiony pustynne. Izrael ma jedne z najpiękniejszych obszarów dzikiej przyrody na świecie – lecz są one dostępne wyłącznie przy użyciu pojazdu z napędem na cztery koła.

Trasy prowadzone przez doświadczonych kierowców, posiadających unikalną wiedzę, pozwalają doświadczyć niezwykłości tej krainy.

Organizując safari po Izraelu, w głąb Negevu czy po Pustyni Judzkiej w pobliżu Morza Martwego, Krateru Ramon, okolicach Eilatu, czy po zielonych wzgórzach Galilei, przeżyjesz doświadczenie, które pozostanie z tobą na wieki. Ta masa szlaków dostępna tylko wyłącznie dla jeepów.

Pustynia Negew jest pełna szlaków drogowych, które mogą być wykorzystane do podroży jeepem. Zaleca się konsultacje z doświadczonym przewodnikiem, który zna teren i występujące na nim niebezpieczeństwa. Wycieczki można dostosować do własnych wymagań i konkretnych zainteresowań.

Negev to magiczne miejsce z unikalną florą i fauną, która budzi się do życia po najmniejszej kropli deszczu. Urok Negevu poczujemy szczególnie wtedy, gdy zapuścimy się w głąb pustyni. Popularnym miejscem na wycieczki jest Krater Ramon.

■ Podróż Jeepem po wzgórzach Galilei i Golanie zapewnia całkiem odmienne spojrzenie na Izrael, jak leżący na południu Negev. Niezwykle zielony, toskański krajobraz północy Izraela jest podobny do tego z Włoch i Alp, z winnymi gajami na zboczach oraz małymi uroczymi osadami z domami rzemieślników i artystów oraz małymi hotelami. Podróżując SUV-em dala od asfaltowej drogi, można zobaczyć niesamowite piękno i historię tej ziemi, ziemi Biblii.

 Foto: Hiltch na Flickr

Źródło: Safari po Izraelu