„Canyoning” w Izraelu

„Canyoning” w Izraelu

500
0
PODZIEL SIĘ

Canyoning in Israel

Canyoning jest to sport ekstremalny, który stał się niezwykle popularny w Izraelu.

Uprawia się go zarówno na pustyni Negew na południu kraju, jak i w Galilei na północy. Zwolennicy canyoningu korzystają z różnorodności geografii w tym kraju.

Canyoning w Izraelu jest prawdziwie niezapomnianą przygodą. Cechują go różnorodne wspinaczki i zejścia, pokonywanie przeszkód, czasem nawet w trakcie pływania – wszystkie w zadziwiającym otoczeniu. Najpiękniejsze i najgłębsze wąwozy do 120 metrów wysokości znajdują się w obszarze Morza Martwego oraz w Górach Eilat.

Najlepsza pora roku na wycieczkowe spływy kajakowe w południowej części kraju, a w szczególności na obszarze Morza Martwego, to okres od października do kwietnia. Pogoda w najniższym punkcie Ziemi w sezonie zimowym jest jeszcze dość ciepła, a wiosną na pustyni rozkwita wszystkimi kolorami tęczy.

Stoisz na krawędzi urwiska, gdzie trzeba zrobić pierwszy krok w przepaść… Ten krok jest najbardziej przerażający. Aby pokonać strach należy napiąć linę i delikatnie zacząć iść w dół, lekko dotykając skały. W pewnym momencie, skała wydaje się uciekać od ciebie, a ty zawisasz w powietrzu…

…Jesteś otoczony przez ogromne zbocza kanionu, oświetlone przez słońce. Wydaje się, że jesteś we wnętrzu wspaniałego kamiennego zamku, który został stworzony przez najbardziej utalentowanego architekta we wszechświecie. Możesz krzyczeć, a echo poniesie twój głos daleko poza granice kanionu…

Canyoning musi być uprawiany z pomocą doświadczonych ekspertów z i profesjonalnych przewodników, którzy znają teren, mają wszystkie niezbędne urządzenia i są w stanie zapewnić posiłki i transport do kanionu z hotelu.

Wycieczki trwają od 6 do 10 godzin, w zależności od poziom trudności kanionu. Orientacyjnie, jednodniowe wyprawy kajakowe w Izraelu kosztują około 220 dolarów za osobę. Jeśli grupa liczy więcej niż cztery osoby, to cena bywa niższa. Wycieczki grupowe mają jeszcze mniejsze osobowe koszty i wahają się od około 70 dolarów w górę w zależności od specyfiki trasy.

Canyoning in Israel

„Canyoning” w Izraelu