Telefony publiczne w Izraelu

Telefony publiczne w Izraelu

549
0
PODZIEL SIĘ

Telefony publiczne w Izraelu

Wdobie telefonów komórkowych publiczne automaty telefoniczne mogą wydawać się przestarzałe, ale to dobry sposób na wykonywanie krajowych połączeń telefonicznych w Izraelu i zaoszczędzenia nieco gotówki.

Podczas wypoczynku w tym kraju, być może szukasz informacji o hotelach, restauracjach lub wynajmu samochodu. A może jesteś tu z wizytą u rodziny lub przyjaciół i chcesz po prostu pozostać z nimi w kontakcie. Kiedy więc jesteś poza domem, może być kuszące korzystanie z telefonu komórkowego, ale międzynarodowe taryfy (roaming) są dość wysokie. Jednym ze sposobów obejścia tego jest użycie karty telefonicznej.

Te w Izraelu nazywają się „telekart” – są sprzedawane na poczcie oraz w niektórych kioskach i punktach handlowych. Obsługują je telefony na karty magnetyczne, łatwo rozpoznawalne przez swój jasny pomarańczowy kolor obudowy.

Telekarty dostępne są w trzech nominałach: 20,, 50 i 120 NIS (szekli). Koszt minuty połączenia zależy od pory dnia, długości połączenia i odległości od miejsca, do którego dzwonisz.

Aby nawiązać połączenie włóż swoją telekartę w odpowiednie gniazdo w telefonie, odczekaj, aż usłyszysz sygnał wybierania i postępuj według wywieszonych w budce instrukcji. Gdy nawiążesz połączenie, na ekranie telefonu pokaże się, ile jednostek jeszcze zostało.

 Na fotografii: Telefony publiczne w Izraelu

Telefony publiczne w Izraelu