Rezerwat przyrody Ein Gedi

Rezerwat przyrody Ein Gedi

634
0
PODZIEL SIĘ

Rezerwat przyrody Ein Gedi

Ein Gedi

Słynny rezerwat przyrody Ein Gedi w zimie oferuje dokąłdnie takie same atrakcje i naturalne piękno, jak latem, tylko z mniejszą ilością potu u zwiedzających.

Nie ma to jak podróż po pustyni w zimie. Jeśli więc zmierzasz to uczynić, rezerwat przyrody Ein Gedi powinieneś odwiedzić koniecznie. Ta wspaniała oaza położona po wschodniej stronie Pustyni Judzkiej stanowi mały raj złożony z wodospadów, źródeł i sadzawek, o bogatej faunie i florze.

Park Narodowy Ein Gedi założony został w 1972 roku w północnej części oazy na powierzchni 25 km². Tutejszy mikroklimat sprzyja rozwojowi roślinności podzwrotnikowej, m.in: palm, drzew balsamowych i różnorakich drzew owocowych. W północnej części parku znajduje się malowniczy, pustynny kanion Nahal Dawid, w którym jest wodospad Dawida ze studnią Dawida, Jaskinia Kochanków, a także wodospad Sulamitki.

Informacje:

» Godziny otwarcia: 8:00 do 16:00 codziennie w zimie i od 8:00 do 17:00 codziennie w lecie

» Bilet wstępu: NIS 27 dla dorosłych i 14 dla dzieci NIS

» Dojazd: Autobusy Egged do Ein Gedi odjeżdżają z autobusowego Dworca Centralnego w Jerozolimie. Podróż trwa około godzinę z Jerozolimy i około dwie godziny z Tel Awiwu.

» Parking jest dostępny na miejscu bez opłat

 Zobacz także: Park Narodowy Ein Gedi oraz Ein Gedi na portalu Moniki Nowik

Ein Gedi Ein Gedi Ein Gedi Ein Gedi Ein Gedi