Galilea: Górna, Dolna i Zachodnia

Galilea: Górna, Dolna i Zachodnia

568
0
PODZIEL SIĘ

Galilea

Galilea to region na północy Izraela, w sumie jedna trzecia całego kraju. Dzieli się na trzy obszary: Galilea Dolna, Górna i Zachodnia. Galilea to pofalowany, pagórkowaty krajobraz z płaskimi, żyznymi równinami, niemal w toskańskim stylu. Znajduje się tutaj słynne Morze Galilejskie i rzeka Jordan.

Obszar usiany jest przez wiele rolniczych osad, które współistnieją obok starożytnych ruin, i miejsc, które są wymienione w historii jako miejsca słynnych bitew i wydarzeń.

Galilea

Dolna Galilea jest najmniej górzystym regionem Galilei, rozciągającym się od Jezreel Valley (Dolina Armageddonu w chrześcijaństwie) i wschodnich zboczach góry Karmel w poprzek do Morza Galilejskiego. Obejmuje Górę Tavor, ruiny w Megiddo, Nazareth (największe arabskie miasto w Izraelu) i Góra Gilboa, słynącej z o kolorowych krajobrazów.

■ Nieco na północ leży Górna Galilea. Jest ona bardziej odległa, a przez to bardziej inspirująca dla turysty. Popularnym miejscem dla Izraelczyków, uciekających na urlop do Górnej Galilei są takie urokliwe miasta, jak: Rosz Pina, czy ważne dla religijnych Żydów Safed. Górna Galilea oferuje turystom także wiele atrakcji, jak spływy kajakowe na rzece Jordan, speleologia, canyoning, wycieczki jeepem. Dolina Hula jest tu jednym z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji ptaków, podczas gdy odległe wzgórza tego regionu oferują turystom spa i osobliwe pensjonaty.

 

Galilea

Jezioro Galilejskie jest najniżej położonym słodkowodnym jeziorem na świecie. Wokół jego brzegów rozciągają się ruiny dawnych osad, także niektóre z pionierskich i najstarszych współczesnych wspólnot w Izraelu, w tym jedne z najstarszych kibuców i moszaw.

 

 

Galilea

■ Przesuwając się w stronę wybrzeża Morza Śródziemnego, docieramy do Galilei Zachodniej. Obejmuje ona daleki, północno-zachodni region Izraela, obszar lądu w okolicach wybrzeża Morza Śródziemnego na północ od Hajfy. Region obejmuje starożytny port krzyżowców Akko, grotę w Rosh Hanikra i bardo piękne krajobrazy, urocze plaże oraz doskonałe trasy wycieczkowe.

 Na fotografiach: Krajobrazy Galilei

Galilea: Górna, Dolna i Zachodnia