Morze Galilejskie

Morze Galilejskie

560
0
PODZIEL SIĘ

„Łódź Jezusa” na Morzu Galilejskim

Morze Galilejskie (Kinneret) jest wspaniałym geograficznie regionem, otoczonym przez piękno gór i wiejskich osad rolniczych. Jest sławne ze względu na jego znaczenie dla pism Nowego Testamentu (jako jedno z miejsc działalności Jezusa).

Rejon Morza Galilejskiego był jednym z pierwszych zasiedlonych obszarów w Ziemi Izraela, stąd – obok pierwszych pionierskich osiedli, założonych we współczesnym Państwie Izrael – znaleźć tu można wiele ruin i stanowisk archeologicznych, starożytnych synagog… a także nowoczesne miasta.

Tiberias to największe miasto okolic Jeziora Galilejskiego i święte miasto judaizmu. Znajdują się tu starożytne baseny termalne, z wodą pochodzącą z 17 naturalnych źródeł. Ośrodki spa oferują masaże, zabiegi błotne i łaźnie tureckie. Region posiada również mnóstwo szlaków turystycznych, w tym Szlak Jezusa, który biegnie z Nazaretu nad Jezioro Galilejskie.

Jezioro można objechać naokoło samochodem czy wypożyczonym rowerem. Trasa nadaje się dla wszystkich rodzajów samochodów; to szeroka, asfaltowa droga, która zapewnia fantastyczne widoki na jezioro.

Na jeziorze można pływać kajakami, łodziami, motorówkami… i wpław. Do dyspozycji turystów jest też słynna „łódź Jezusa”. To drewniana łódź w dawnym stylu, jakie budowano 2000 lat temu. Przejażdżka po jeziorze daje niepowtarzalny punkt widzenia geografii tego miejsca i scenerii otoczenia, które opisuje Biblia.

 Na fotografii: „Łódź Jezusa” na Morzu Galilejskim.

Morze Galilejskie